specjalista ds. bezpieczeństwa procesowego in cieszyn

job type
praca stała

location
cieszyn, śląskie
job category
Wytwarzanie, Produkcja
job type
praca stała
working hours
pełen etat
experience
12-24 miesiące
reference number
56213
phone
+48 605 131 666

Potrafisz zapanować nad sytuacją i zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy? Aktualnie dla naszego Klienta poszukujemy osoby na stanowisko specjalisty ds. bezpieczeństwa procesowego. Zachęcamy do aplikacji!

oferujemy

  • stabilną pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie
  • szeroki pakiet socjalny i pakiet benefitów (min. opieka medyczna, ubezpieczenie na życie)
  • zatrudnienie bezpośrednio u naszego Klienta
  • wynagrodzenie zasadnicze + pakiet premii
  • możliwość rozwoju, szkoleń
  • nowoczesne zaplecze techniczne

zadania

  • zapewnienie bezpieczeństwa procesowego poprzez koordynowanie prac i działań nad wdrożeniem, zmianami, aktualizacją, doskonaleniem oraz ciągłym monitoringiem elementów systemu
  • nadzór i wykonywanie analiz ryzyka procesowego PHA
  • nadzór nad opracowaniem oraz aktualizacją dokumentacji, instrukcji bezpiecznego prowadzenia procesów produkcyjnych
  • koordynowanie prac związanych z przygotowaniem i aktualizacją Dokumentów Zabezpieczenia Przed Wybuchem
  • koordynowanie prac w zakresie technicznego i organizacyjnego zabezpieczenia stanowisk pracy na których mogą wystąpić atmosfery wybuchowe
  • nadzór i wykonywanie audytów w zakresie bezpieczeństwa procesowego
  • udział w projektach związanych z oceną stanu bezpieczeństwa instalacji procesowych pod kątem bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego
  • udział w projektach dotyczących transferu produkcji z innych jednostek biznesowych oraz nadzór nad projektami technologicznymi przygotowującymi wydziały produkcyjny do wdrożenia zmian
  • przygotowanie niezbędnych analiz i dokumentów technicznych związanych z realizacją wszelkich działań w zakresie bezpieczeństwa procesowego
  • szkolenie kadry kierowniczej z zakresu wymagań w obszarze bezpieczeństwa procesowego

oczekujemy

  • wykształcenia wyższego technicznego o kierunku inżynieria chemiczna i procesowa lub pokrewnym
  • doświadczenia zawodowego na stanowisku w zakresie bezpieczeństwa procesowego w zakładzie przemysłowym
  • wiedzy w zakresie zarządzania zakładami produkcyjnymi
  • znajomości wymagań prawnych (krajowych i unijnych) w zakresie BHP, ochrony środowiska i ochrony przeciwpożarowej
  • znajomość dyrektyw ATEX
  • umiejętności budowania dobrych relacji pomiędzy personelem
  • umiejętności obsługi aplikacji Microsoft Office
  • znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie umożliwiającym samodzielne kontakty zawodowe