starszy kontroler instrumentów pochodnych in warszawa

job type
praca stała

location
warszawa, mazowieckie
job category
bankowość
job type
praca stała
reference number
51101

Jeśli jesteś doświadczonym profesjonalistą, który pasjonuje się rynkami kapitałowymi, znasz przy tym świat globalnych instytucji finansowych, zasady księgowania, a instrumenty pochodne są twoim konikiem - aplikuj już dziś na stanowisko Starszego kontrolera produktów pochodnych!

oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie do 10 500 zł brutto - w zależności od twojego doświadczenia
  • stabilne warunki zatrudnienia (po 3-miesięcznym okresie próbnym, oferowana jest umowa o pracę na czas nieokreślony)
  • pracę od poniedziałku do piątku
  • konkurencyjny pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, karta sportowa, e-bilety i e-vouchery, pakiety dla twojej rodziny, kursy językowe i wiele innych)
  • wsparcie w uzyskaniu certyfikatów ACCA lub CIMA
  • pracę zdalną po okresie próbnym do uzgodnienia z managerem
  • możliwość skorzystania z chillout lub relax roomów (konsole, gry, ping-pong i inne rozrywki)
  • pracę w międzynarodowym i przyjaznym środowisku globalnej instytucji finansowej wśród zaangażowanych i profesjonalnych współpracowników

zadania

  • zajmiesz się usprawnieniami, inwestygacją i rozwiązywaniem złożonych zapytań odnośnie Loans & Deposits
  • funkcja oparta na kontroli finansowej i znajomości instrumentów pochodnych (głównie obligacji)
  • korzystając z dużej niezależności w swojej roli, będziesz mieć kontakt z szeroką gamą partnerów biznesowych
  • będziesz odpowiedzialny za poprawne księgowanie zysków i strat (P&L) oraz bilansu pod kątem zgodności ze standardami rachunkowości
  • zaczniesz dostarczać istotne komentarze wyjaśniające przepływy na rachunku zysków i strat oraz w bilansie
  • zajmiesz się uzgadnianiem kont bilansowych i rachunków P&L
  • będziesz kontynuował budowanie relacji z wybranymi interesariuszami banku i odpowiednimi działami (np. Middle czy Front Office, dział audytu wewnętrznego i zewnętrznego)

responsibilities

  • zaawansowanej znajomości języka angielskiego - warunek konieczny
  • wykształcenia wyższego kierunkowego - bankowość, finanse, rachunkowość, ekonomia lub analogiczne
  • poprzedniego doświadczenia w bankowości/finansach
  • bardzo dobrej znajomości instrumentów pochodnych oraz standardów rachunkowości IFRS
  • umiejętności analitycznych, zdolności do rozwiązywania problemów
  • zaawansowanej znajomości MS Excel (tabele przestawne, funkcje, etc.) oraz pracy na dużych zbiorach danych

Dziękujemy za wszystkie aplikacje.

Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.