area sales manager in warszawa

job type
praca stała

location
warszawa, mazowieckie
job category
Sprzedaż
job type
praca stała
working hours
pełen etat
experience
powyżej 24 miesięcy
reference number
55714
phone
+48 605302801

Jeśli posiadasz doświadczenie w zarządzaniu zespołem handlowym a rynek pojazdów użytkowych nie jest Ci obcy i dalej chciałbyś/chciałabyś rozwijać się w branży pojazdów ciężarowych - zachęcamy do aplikowania – aktualnie dla jednego z naszych Klientów, poszukujemy Area Sales Managera.

oferujemy

  • pracę w prestiżowej i stale rozwijającej się korporacji międzynarodowej
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • motywacyjny system wynagrodzeń
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • narzędzia niezbędne do wykonywania pracy (laptop, smartfon, samochód służbowy)

zadania

  • odpowiedzialność za realizację celów sprzedażowych w zakresie pojazdów ciężkich, pod względem udziału w rynku, wolumenu i marż przydzielonych na wyznaczonym obszarze;
  • zarządzanie zespołem przedstawicieli handlowych i Key Account Managerów
  • analiza potrzeb klientów i ocena sytuacji rynkowej;
  • przygotowanie oraz odpowiedzialność za realizację rocznych indywidualnych planów sprzedażowych, w taki sposób aby zmaksymalizować efektywność sprzedaży;
  • współkoordynacja działań wspierających sprzedaż (produkt, logistyka, finansowanie, marketing, posprzedaż)
  • opracowanie i wdrożenie inicjatyw marketingowych (imprezy promocyjne, pokazy, dni otwarte, wizyty w fabryce i prezentacje produktowe);
  • utrzymanie dobrych relacji biznesowych z klientami;
  • aktywne uczestnictwo w negocjacjach handlowych;
  • rozwijanie działalności w przydzielonym terytorium;
  • raportowanie wyników do centrali

oczekujemy

  • wykształcenie wyższe, mile widziane techniczne/ ekonomiczne
  • doświadczenie w strukturach sprzedaży w branży pojazdów użytkowych (doświadczenie w sprzedaży pojazdów)
  • wiedza techniczna z zakresu samochodów ciężarowych, dostawczych, zabudów
  • kompetencje managerskie (zarządzanie zespołem, wyznaczanie celów)
  • doskonała wiedza z zakresu potencjalnych odbiorców, w branży motoryzacyjnej
  • doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • znajomość j.angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji
  • chęć do odbywania licznych podróży służbowych