junior data engineer (sql) in warszawa

job type
praca stała

location
warszawa, mazowieckie
job category
Technologie informatyczne (IT)
job type
praca stała
working hours
pełen etat
experience
12-24 miesiące
reference number
58644
phone
+48 501327680

Szukamy Młodszego Inżyniera Danych, który będzie chciał dołączyć do naszego zespołu, którego praca koncentruje się na tworzeniu i utrzymaniu systemów wsparcia przetwarzania danych w firmie. Zespół jest odpowiedzialny za produkcyjne utrzymanie wielu systemów danych, w tym danych klientów platformy, danych statystycznych, billingowych, marketingowych oraz aplikacji.

oferujemy

  • rozwój osobisty i dużo nauki
  • realny wpływ na kształt usług
  • aktualny, stale zmieniany stos technologiczny
  • możliwość pracy w różnych konfiguracjach projektowych
  • możliwość pracy w zwinnym, profesjonalnie zorganizowanym środowisku pracy
  • możliwość wyboru technologii projektowanych rozwiązań
  • atrakcyjne i motywujące wynagrodzenie

zadania

Na początek:

  • obsługa zgłoszeń z zakresu raportowania
  • przygotowywanie zapytań SQL i dystrybuowanie raportów

Ale na horyzoncie:

  • wspieranie rozwoju i utrzymanie platformy przetwarzania danych, w szczególności optymalizowaniem szybkości działania i stabilności
  • nadzorowanie produkcyjnego statusu działania platformy
  • monitorowanie pojawiających się zdarzeń i w miarę konieczności współpracę z pozostałymi zespołami przy usuwaniu problemów
  • współpraca z zespołem administratorów systemowych w celu rozbudowy platformy o nowe komponenty lub infrastrukturę

oczekujemy

  • zamiłowanie do analityki biznesowej, analitycznego myślenia i wnioskowania z otrzymanych wyników
  • nastawienie na budowanie działającego rozwiązania
  • jakiekolwiek doświadczenie w pracy z językiem T-SQL
  • znajomość pakietu MS Office, w szczególności MS Excel

Mile widziane:

  • doświadczenie w wykonywaniu raportów, obliczeń na potrzeby wsparcia biznesu
  • doświadczenie w budowaniu schematów danych i znajomość zagadnień związanych z używaniem hurtowni danych
  • znajomość środowiska SQL Server 2016/2017, Reporting Services, Integration Services i Analysis Services
  • znajomość mechanizmów wysokiej dostępności Always On Availability Groups
  • zainteresowania współczesnymi środowiskami przetwarzania i przechowywania danych (MS SQL, Cassandra, Redis, Storm, Hadoop)