manager działu księgowego in poznań

job type
praca stała

location
poznań, wielkopolskie
job category
finanse / ekonomia
job type
praca stała
reference number
51718

Pora na kolejny krok w Twojej karierze? Zarządzanie zespołem to dla Ciebie przyjemność? Aplikuj!

oferujemy

  • pełną wyzwań pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjne warunki pracy i płacy uzależnione od posiadanych kwalifikacji
  • narzędzia niezbędne do wykonywania obowiązków służbowych
  • możliwość rozwoju zawodowego

zadania

  • zarządzanie i organizacja pracy działu księgowości
  • nadzór nad ewidencją księgową zgodnie z zasadami określonymi w Ustawie o Rachunkowości i przepisach podatkowych
  • odpowiedzialność za księgi rachunkowe
  • kontrola dokumentów księgowych
  • kontrola i nadzór nad poprawnością ustalania kosztów i przychodów danego okresu sprawozdawczego zarówno w ujęciu bilansowym i podatkowym
  • odpowiedzialność za sporządzanie deklaracji podatkowych CIT i VAT
  • sporządzanie sprawozdań finansowych
  • przygotowanie dokumentacji do audytów i kontroli skarbowych
  • przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb sprawozdawczości podatkowej i finansowej
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi; US, audytor, firmy leasingowe, banki
  • doskonalenie procesów księgowych i sprawozdawczości finansowej

responsibilities

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (rachunkowość, finanse, controlling)
  • min. 5-letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego lub podobnym,
  • biegła i praktyczna znajomość przepisów o rachunkowości, przepisów podatkowych
  • znajomość pakietu MS Office (Word, Excel)
  • mile widziana znajomość systemów komputerowych klasy ERP (Symfonia FK, Comarch CDN XL)
  • umiejętność samodzielnego przygotowania deklaracji podatkowych CIT, VAT, etc. oraz sprawozdań finansowych
  • odpowiedzialność, systematyczność, terminowość,
  • mile widziana znajomość języka angielskiego