specjalista/ka ds. kontroli kredytowej in warszawa

job type
praca stała

location
warszawa, mazowieckie
job category
Finanse, Ekonomia
job type
praca stała
working hours
pełen etat
experience
powyżej 24 miesięcy
reference number
59105
phone
+48 697 502 885

lubisz pracować w dynamicznym, międzynarodowym start-upowym środowisku? chcesz mieć realny wpływ na tworzenie nowych procedur kredytowych, nie boisz się zmian? zachęcamy do aplikowania!

oferujemy

  • pracę w międzynarodowej, intensywnie rozwijającej się korporacji z branży chemicznej
  • branie udziału w tranzycjach procesów
  • jasną ścieżkę kariery
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • atrakcyjny pakiet benefitów
  • prace w nowoczesnym biurowcu, w atrakcyjnej lokalizacji (Ochota/Włochy)

zadania

  • wspieranie przełożonego oraz lokalny biznes w stosowaniu procedury kredytowej oraz przygotowywanie danych niezbędnych do podejmowania decyzji w obszarze zarządzania należnościami
  • negocjowanie harmonogramu spłat przeterminowanych należności („payment plan”) oraz udzielanie Zespołowi Kredytowemu informacji dotyczących limitów kredytowych.
  • akceptowanie wraz z Dyrektorem Finansowym limitów kredytowe do wysokości 100 tys euro.
  • weryfikacja prawidłowości dokumentacji dotyczacej zabezpieczenia spłaty kredytów udzielanych klientom.
  • weryfikacja dokumentacji nowego klienta, inicjowanie proces przyznania limitu kredytowego, udzielanie rekomendacji dotyczącej wysokości limitu kredytowego.
  • weryfikacja ustawienia kartotek odbiorców w SAP w części finansowej (termin płatności, metoda płatności, nr rachunku bankowego)
  • przygotowanie corocznej segmentacji odbiorców, określa parametry kredytowe klientów.
  • monitorowanie przebiegu procesu odzyskiwania należności przez firmę windykacyjną i przed organami prawa
  • wyjaśnianie zaległości na kontach odbiorców ICD

oczekujemy

  • doświadczenia w obszarze AR, związanym z kontrolą kredytową, minimum 2 lata
  • znajomości przepisów z zakresu prawa cywilnego i handlowego
  • znajomości języka angielskiego na poziomie minimum B2
  • znajomości przepisów prawa regulujących ustanawianie zabezpieczeń spłaty wierzytelności
  • znajomości zasad księgowości
  • znajomość zasad Direct Debit / SSO
  • znajomość obsługi aplikacji oraz procesów w SAP